pl
KPRF Law Office
Blog
Zespół
Aktualności
Edukacja

Zofia Olszewska: Zdrowie psychiczne przestaje być tematem tabu.

Zdrowie psychiczne przestaje być tematem tabu

Z początkiem Nowego Roku nasza koleżanka z Zespołu – Zofia Olszewska -  weźmie udział w cyklu konferencji organizowanych przez Radę Młodzieżową, dotyczących działań na rzecz osób młodych. Rada Młodzieżowa to odpolityczniony organ doradczy założony przez studentów w maju 2021 roku przy Parlamentarnym Zespole ds. Młodzieży. Głównym celem działania Rady jest zwrócenie uwagi parlamentarzystów i opinii publicznej na tematy ważne dla osób młodych, problemy wymagające konkretnych rozwiązań, tj. bezpłatne staże, rynek mieszkaniowy, niezabezpieczenie zdrowia psychicznego, wykluczenie komunikacyjne, przemoc w rodzinie.

17 stycznia 2022 r. jest szczególną datą, ponieważ właśnie wtedy odbędzie się kolejna z cyklu konferencji- tym razem głównym tematem dyskusji będzie zdrowie psychiczne. W Senacie spotkają się specjaliści z zakresu prawa, psychologii oraz medycyny, którzy wymienią się swoimi przemyśleniami i podzielą się możliwościami działania na rzecz poprawy kondycji psychicznej osób młodych.

Głównym celem wspomnianej konferencji jest likwidacja wymaganej zgody rodzica na konsultację dziecka z psychologiem.
Studenci chcą szerzyć wrażliwość i otwartość na problemy psychiczne, które dotykają coraz to większą liczbę ludzi. Tematyka zdrowia psychicznego nie powinna być bagatelizowana, a państwo powinno położyć szczególny nacisk na edukację w tym kierunku oraz pomoc osobom potrzebującym. Jest to niezwykle szeroki obszar, nad którym praca wymaga współdziałania szeregu specjalistów, m.in. z zakresu prawa, psychologii, socjologii, ekonomii, czy medycyny. Nie ma wątpliwości, iż znaczące zmiany wymagają czasu, ale jest to pierwszy krok ku przełamaniu tematu tabu, jakim do tej pory było zdrowie psychiczne.
 

Wróć
  • Law Firm 2015 - KPRF Law Office
Znajdziesz nas w mediach społecznościowych
Wykorzystujemy ciasteczka (ang.cookies),aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu.
Możesz wyłączyć ten mechanizm w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki

https://www.high-endrolex.com/5